از خدا جوییم توفیق ادب * بی ادب محروم شد از لطف رب *** بی ادب تنها نه خود را داشت بد * بلکه آتش در همه آفاق زد

* دانلود کتاب طریقة الراشدین و حجة المسترشدین

سلام

می توانید از این قسمت کتاب طریقة الراشدین و حجة المسترشدین را دانلود کنید.

در ادامه متبرکاً اختتامیه کتاب را برای مطالعه گذاشته ایم.

برای دانلود روی جلد این کتاب جامع کلیک کنید.

دانلود کتاب طریقة الراشدین و حجة المسترشدین

حمد بی ­عدد و ثنای بی حد ذات پاکی را که به وجود آورنده عرش و لوح و قلم است، بر ذات منزّهی که خالق ملائکه، آدم و جن است. صمدی که بی نیاز از تسبیح و تقدیس و عبادت اهل آسمان و زمین در دو عالم است. چون به سوی خود بخواند از اعراض غیر چه غم است و چون نخواند، کجا ملجأ و مأمن است و سپاس فراوان خداوندی را که مبعوث کننده انبیای معظم است و ستایش ذات کریمی را که قلوب اولیای او به نزدش مکرّم است.

امّا بعد دوستان و برادران و محبّان طریقت، آگاه باشید که کتابی که ملاحظه می فرمایید شامل است بر تمام درسها و اذکار و آداب طریقه عالیه نقشبندیه که کتابی جامع و مستدل است. از آنجا که این کتاب به زبان مقدّس عربی از جانب مؤلف محترم(رح) منتشر شده است و محبّان این خاندان عموماً به زبانهای مختلف غیر از عربی سخن می گویند، لذا با مشوره حضرت صاحب حاجی سید عبدالقدیر مجدّدی دامت برکاته ضمن حفظ متن عربی آن و تسهیل متن از نظر اعراب و نوشته شدن با خطی واضح، به زبان فارسی ترجمه شده تا ضمن حفظ متن مؤلف(رح)، ترجمه آسان و عام فهم برای عموم برادران فراهم شود و در این راه، با وجود مشکلات و گرفتاری ها، کوشش فراوان شد و خداوند(ج) هم توفیق به سرانجام رسیدن آن را به فضل خود عطا فرمود، الحمدلله علی ذلک.

لازم است که از برادران و محبان و علمای گرانقدر و عزیزانی که زحمت خالصانه متحمّل شدند قدردانی شود و از درگاه خداوند متعال امیدواریم که این عمل خیر را از جانب تمام کسانی که دراین باره قدمی برداشته اند قبول بفرماید و این کتاب را باعث رجوع، اعتصام خلق به شرع مقدّس، شناخت و سلوک طریقت بگرداند.

آمین یا رب العالمین و صلی الله تعالی علی سیدنا محمد و علی آله و اصحابه اجمعین.

 

                                                به تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۳ هـ .ش

                                                مصادف با ۲۸ ربیع الاول ۱۴۲۵ هـ . ق

ربنا لا تؤاخذنا إن نسینا أو أخطانا و تقبل منا انک أنت السمیع العلیم

تَمَّ الکتاب بعون الله الملک الوهّاب

 

یک پاسخ به “دانلود کتاب طریقة الراشدین و حجة المسترشدین”

یک نظر بگذارید