آموزش سبقهای نماز

بازدیدها: 17

آموش سبقهای نماز به صورت تصویری (مناسب برای کودکان)

سُبحَانکَ اللّهُمَّ وبحَمدِکَ وتَبارَکَ اسمُکَ وتعَالى جَدُّکَ ولااِلهَ غَـیرُکَ

پاک و منزهی بار الها، و سزاوار ستایش، و مبارک است نام تو، و بزرگ است شأن تو، و نیست معبودی بجز تو.

دانلود و مشاهده در آپارات
مشاهده در یوتیوب

ادامهآموزش سبقهای نماز

تسبیحات تراویح ماه مبارک رمضان

بازدیدها: ۰ تسبیحات تراویح ماه مبارک رمضان با صدای استاد خلیفه عبدالباسط قاری پنق  مشاهده و دانلود در آپارات مشاهده در یوتیوب

فضایل رمضان

بازدیدها: ۰ بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله الذی اعظم علی عباده المنه بما دفع عنهم کید الشیطان و خیّب ظنه اذ جعل الصوم حصنا لأولیائه و جُنه و فتح لهم به ابواب الجنه و الصلاه و السلام علی محمد قائد الخلق و ممهد السنه و علی آله و أصحابه الی یوم لقائه ماه مبارک … ادامه فضایل رمضان

بحث عشق و محبت

بازدیدها: 34

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حضرت قطب الارشاد حاجی الحرمین الشریفین بایزید وقت غوث دوران مرشدنا و وصیلتنا الی الله رییس نقشبندان قطب الاقطاب حضرت حاجی سید عبدالله نقشبندی مجددی حفظه الله در جلسه‌ی هفتگی خویش که جمعی از تشنگان راه حقیقت و معرفت مریدان حضرت در خانقاه شاه نقشبند حضور داشتند در پیرامون عشق به اللّٰه جل جلاله بیانات ارزشمند و مفیدی ایراد فرمودند. حضرت فرمودند:

عشق دو قسم است: عشق حقیقی و مجازی

عشق مجازی عذاب دنیا و آخرت را در پی دارد و عاقبت رسوایی است. نوشته‌اند: موذنی در مسجدی سالیان دراز اذان می‌داد وقتی به پشت بام جهت اذان رفت دختر زیبا صورتی در همسایگی مسجد سکونت داشت و در داخل حیات خود بود، چشم موذن به دختر افتاد و عاشق او شد اذان را ترک کرد و بلافاصله به درب منزل دختر آمد و در را زد، دختر گفت: چه می خواهی؟ گفت: من عاشق شما شده ام، دختر گفت این امکان ندارد، موذن گفت قصد ازدواج دارم، وی گفت: تو مسلمانی و من مسیحی‌ام، این چطور ممکن می‌شود اگر با من ازدواج کنی باید مسیحی شوی. موذن شرط دختر را قبول کرد و بواسطه عشق مجازی از دین خود برگشت و کافر شد. دختر به او گفت برای کاری به پشت بام برود موذن رفت ولی هنگام برگشت افتاد و مرد، در نهایت به معشوق خود نرسید و دین خود را نیز از دست داد. عشق مجازی عذاب الهی است و کسی که بخواهد وارد جهنم شود به عشق مجازی گرفتار می‌شود و عذاب دوزخ را می‌چشد ومزاج جهنم همین است که در آن نه مرگ است و نه زندگی . کسی که دلش به غیر الله وابسته شود آسایش دنیا و آخرت بر او حرام می‌شود.

ادامهبحث عشق و محبت

انواع علوم

بازدیدها: 0

بسم الله و الحمدلله٬ والصّلاه والسّلام علی سیّدنا محمّد رسول الله و علی آله و صحبه الی یوم لقاه

به طور کلی «علوم» دو گونه اند:

۱- علوم دنیوی: که شامل همه حرفه ها و فنون و علوم طبیعی و تجربی(صنعت و تکنولوژی و…)  است.

 رسیدن و به دست آوردن آن ربطی به مؤمن بودن و کافر بودن و یا ملت و قشر خاصی ندارد. بلکه همه ملت ها با توجه به استعداد و شرایط وتلاش و پشت کارشان٬ می توانند بدان دست یابند.

دست آوردهای اینگونه علوم برخی برای زندگی و رفاه مادی بشر بسیار مفید و بعضی مضر و ویرانگر است.

ادامهانواع علوم

دعای برای حل مشکلات و دفع بلایا و امراض [کرونا]

بازدیدها: ۱ دعای برای حل مشکلات و دفع بلایا و امراض [کرونا] کاری از وبسایت نقشبندیه شمسیه با صدای قاری کشوری: بنیامین زیتونلی ما را در وبسایت همراهی کنید.   مشاهده و دانلود با ۴ کیفیت متفاوت در آپارات

چگونه ویروس کرونا حقانیت اسلام را آشکار می کند

بازدیدها: 3

دین مبین اسلام، دین زیبایی‌هاست که به انسانیت شعور زندگی بخشیده است. پیش از اسلام، انحراف در زندگی اجتماعی کمتر از زندگی امروزی غربی نبود؛ تا جایی که حتی کسی حاضر نبود مردم حجاز را به‌عنوان رعیت بپذیرد، اما با پذیرفتن اسلام  بهترین روش زندگانی را آموختند و باعث شد این مردم به رهبری و سیادت دنیا برسند.

اسلام برای هر بخش از زندگی آموزه‌ها و رهنمودهای کلی و اساسی دارد که کشف جزئیات و تفصیلات آنها بر عهدۀ صاحبان علم و بصیرت است. در پرتو این رهنمودها، خردمندان هر عهد و زمانه با مدنظر قراردادن اوضاع و شرایط زمان راه‌حلی برای مشکلات و مسائل روز جامعه می‌یابند. در احکام اسلام، معاملات و اشیای حلال و حرام مشخص شده‌‌اند. خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُلُوا مِن طَیِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاکُمْ وَاشْکُرُوا لِلَّـهِ إِن کُنتُمْ إِیَّاهُ تَعْبُدُونَ؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از نعمت‌های پاکیزه‌ای که به شما روزی داده‌ایم، بخورید و شکر خدا را بجا آورید؛ اگر او را پرستش می‌کنید!» همچنین در آیات و احادیث متعددی بر غذای حلال تاکید شده است.

ادامهچگونه ویروس کرونا حقانیت اسلام را آشکار می کند

ویروس کرونا رحمت است یا زحمت؟

بازدیدها: 5

بسم الله الرحمن الرحیم 

«وَ تُوبُوا إِلَى اللهِ جَمِیعًا أَیُّهَا المُؤمِنُونَ لَعَلَّکُم تُفلِحُونَ» [سوره النور ۳۱] 

از آنجایی که خداوند خالق هستی و آفریدگار انسان است و به خیر و صلاح او از خودش آگاه تر است، برای انسان دین را که سرمشق زندگی بشر است، بواسطه انبیا علیهم السلام فرستاد؛ هر قوم و ملتی که از دستورات الهی پیروی کردند، در دنیا و آخرت سعادتمند شدند و هر طائفه و گروهی که از دستورات الهی سرباز زدند به انواع و اقسام دردها و عقوبت ها گرفتار شدند. در میان اقوام گذشته از هر کسی گناهی سر می زد خداوند بر پیشانی های آنها، آن گناه را می نوشت و یا چهره های آن ها را مسخ میکرد تا اینکه رسول انس و جان حضرت محمد صلی الله علیه و سلم پا به عرصه وجود نهاد که خداوند به حرمت حبیبش مسخ را از امت آن حضرت صلی الله علیه و سلم برداشت.

نه نسخ و مسخ اندر امت اوست                                  اگرچه بگذرد از حد گناه را

ادامهویروس کرونا رحمت است یا زحمت؟

اصحاب سبت

بازدیدها: 1

یکی از تعالیم موسی‌ ـ علیه‌ السلام ـ پیامبر گرامی خداوند، این بود که قومش یک روز در هفته‌، از کار روزانه دست بکشند و به پیگیری چیزی ‌که دنیا به آن مشغولشان ساخته است‌، نپردازند، بلکه در آن روز به عبادت پروردگار و سپاس و ستایش او و برشمردن نعمت‌های او روی آورند تا دل‌های آنان با ذکر و یاد خداوند پاکیزه ‌گردد.

روز جمعه‌، همان روزی بود که به آنان دستور داده شده بود که در آن به عبادت خداوند بپردازند، اما آنان تمایل داشتند که روز عبادتشان روز شنبه‌، روزی که آفرینش آسمان‌ها و زمین در آن پایان یافته بود، باشد و چون قوم آن روز را انتخاب نمودند، خداوند نیز انتخاب آنان را پذیرفت و موسی علیه اسلام در آن روز آنان را از کار بازمی‌داشت و به عنوان مرشد و راهنمای آنان به وعظ و نصیحتشان می‌پرداخت‌.

روزگار می‌گذشت و بنی‌اسرائیل طبق عادت خود، روز شنبه را تقدیس نموده و آن را به انجام طاعاتی که موجب نزدیکی به خداوند گردند و عبادتی که در آن به تسبیح خداوند بپردازند، اختصاص داده بودند، نسل‌ها پشت سرهم می‌آمدند و روزگار سپری می شد و آنان بر این عادت ماندگار و بر این سنت خو گرفته بودند.

ادامهاصحاب سبت

از تجسس و جستجو در زندگی دیگران دوری کنیم

بازدیدها: 4

شاید روایات فراوانی در مورد حفظ اسرار شنیده باشید؛ وقتی راز تو از زبانت گذشت، دیگر عنان آن در اختیارت نیست. همه رازهایت را حتی به صمیمی ‌ترین دوستت نیز مگو. این عبارات همگی بر اهمیت امنیت زندگی شخصی دلالت دارد.

هر کس در زندگی خود حقوقی دارد. از جمله حقوقی که هر انسانی دارد؛ حق خلوت و داشتن لحظه‌هایی برای تنها بودن است؛ لحظه‌هایی که نه ‌تنها از چشم دوربین‌ها، که از دید چشم‌های دوربین نیز در امان باشد.

این حقی است که هم در قوانین بر آن تأکید شده و هم در دین. البته تأکیدهایی که دین در این زمینه دارد برخی به صراحت این حق را فریاد می‌زنند و برخی با کنایه.

ادامهاز تجسس و جستجو در زندگی دیگران دوری کنیم

آداب اصل سفر (قسمت اول)

بازدیدها: 0

خالص کردن نیّت و مشورت با نیکان

اگر طالب صادق اراده‌ی سفر کند و قصدش از آن سفر حج یا جهاد یا ردّ مظالم یا طلب علم فریضه یا زیارت روضه‌ی مقدّسه‌ی حضرت رسالت و سایر انبیاء ـ صلوات الله و سلامه علیهم اجمعین ـ یا طلب صحبت علمای دین و مشایخ اهل کشف و یقین یا مشاهده‌ی آثار مخلوقات الهی یا کسب قُوْت و معیشت زندگانی باشد، این سفر صواب است و گرنه در آن سفر خطاکار باشد.

بعد از تصحیح نیّت و خالص کردن عزیمت باید به حکم «وَ شَاوِرهُم فِی الاَمرِ» با کسی که از چگونگی حالات او آگاه است و یقین می‌داند که وی از خیانت دور بوده و از نصیحت و شفقّت دریغ نخواهد داشت، مشورت کند. در اذکار امام نوّاوی(رح) ذکر شده است که مشورت کردن با مردم دانا پس از نیّت سفر از جمله‌ی مستحبّات است.

ادامهآداب اصل سفر (قسمت اول)

سفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت ششم

بازدیدها: 1

وداع با کعبه معظمه

ما نیز مانند همه همراهان خوشحالیم از اینکـه ایـن فریضـه را بـا موفقیـت بـه پایـان رسانده ایم. اما احساس غریبی تا عمق وجود ما رخنه می کند و همـه را آشـفته و مشـوش می سازد. این احساس همان حس روز نخست است که روز به روز پر رنگ تـر شـده اسـت. این همان ترس از فریاد جرس است. جرسی کـه بسـتن مهمـل را فریـاد و فرمـان دهـد. ماموریت تمام است. کاری برایتان در مکه نمانده است. بار سفر بر بندیـد. ایـن احسـاس خوشحالی موفقیت را طولانی نمی کند. اما در هراسیم که فریاد جرس را بشنویم. هـر روز که می گذرد از قصر عمر زندگی ما در مکه خشتی کنده میشود. تا روزی که خشتهای قصر عمر زندگی به پایان برسد.

ادامهسفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت ششم

سفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت پنجم

بازدیدها: 1

شبی در مزدلفه

سرنوشتی که حجاج در آن شب با آن مواجه شـدند بـه مشـکل مـی تـوان بیـان کـرد. طوری که شنیدیم عده ای از حجاج در آن شب بر اثر ازدحام جمعیت جان به جان آفرین تسلیم می کنند.

شب در مزدلفه به صبح می رسد. علی رغم پرواز کبـوتر سـپید صـبح در آسـمان روز عید قربان فرمان حرکت بسوی جمرات صادر نشده است.

حجاج برخی از کشورها زودتر از دیگران به سمت منـا بـرای رمـی جمـرات حرکـت می کنند. اما کاروانیان ما مشغول دعا و نیایش هستند. منتظر خود نمایی خورشید روز عید. لحظاتی بعد از طلوع خورشید زرین روز عیـد قربـان فرمـان حرکـت بسـوی جمـرات و اعلان برائت از شیطان صادر می شود.

ادامهسفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت پنجم

سفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت چهارم

بازدیدها: 3

جبل الرحمه

اوج مراسم حج وقوف در عرفات است. تصویری مجسم و کاملی از قیامت که در عرفه با مشاهده انبوهی از جمعیت کفن بر تن احرام بسته و حجاج به یاد قیامت و صحرای محشر می افتند.

با بالا آمدن خورشید بطرف جبل الرحمه می رویم. ۲۰ دقیقه راه را با تلبیه گفتن می پیماییم. جمعیت زیادی در دامنه ی جبل الرحمه بالای آن گرد آمده انـد. مشغول دعا، ذکر و نیایش اند. ما نیز به انبوه جمعیت می پیوندیم. در دامنه ی کوه در یک قسمت نیمه هموار جابجا می شویم و به دعا و نیایش مشغول می شویم.

گریه و اشک به مهمانی دلهای حجاج می آید. مردمی از ملیت ها و کشورهای مختلف را در این وادی می توان دید. اسرار معنوی حج در این جا در این نقطه که همه علقه ها و تعلقات با دنیا بریده شده است قابل درک است. همراهان به یاد می آورند که روزی پیامبر با یاران وفادارشان در دامنه ی این کوه با خدای خویش راز و نیاز کرده اند. یادآوری این صحنه بار دیگر اشکها را در چشمان همسفران مهمان می کند. بدون صدا در دلهایشان فرو می ریزد. این جا تصویری مجسم از قیامت است. همه یک رنگ و یک لباس دست به دعا بر داشته اند. چه بخواهی و چه نخواهی تصاویر مختلف از پیش چشمت رژه می روند. خیابان های منتهی به وادی مملو از جمعیت است. لحظه به لحظه به انبوه جمعیت افزوده می گردد. ساحه نیز مملو از جمعیت است. از هر رنگ و نژادی گرفته سیاه، سفید، عرب، عجم، افغانی، هندی و ایرانی.

ادامهسفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت چهارم

سفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت سوم

بازدیدها: 1

آغاز مناسک و اعمال حج

روزهای باقی مانده به شروع مراسم حج به سر می آید. دیگر زمان استراحت و توقف تمام شده است. حجاج از اقصی نقاط دنیا جمع شده اند. زمان حرکت فرا رسیده و بایست از کعبه دور شد و به سوی دشت منا حرکت آغاز کرد. فرمان حرکت بسوی مشاعر داده می شود و آغاز ماموریت حج صادر می شود.

در میان مردم برای حج بانگ برآور تا پیاده و سوار بر شتران باریک اندام که راههای دور و دراز را پشت سر می نهند، نزدت بیایند.  [الحج: ۲۷].

این شروع مراسم حج است. همه چیز برای انجام ماموریت بزرگ مهیا شده است.

ادامهسفر به سرزمین وحی در موسم حج قسمت سوم

<