خانقاه نقشبندیه مجددیه شمسیه پرچمنی (ثابت)

بسم الله الرحمن الرحیم

طریقه ی عالیه ای که از پیامبر اکرم(ص) اخذ و به وسیله حضرت صدیق اکبر(رض) و سلمان فارسی(رض) و دیگر بزرگان، سینه به سینه تا زمان حضرت شیخ بهاءالدّین محمّد بن محمّد بن محمّد(رح) مشهور به نقشبند و ملقّب به «محمّد البخاری» که در قرن هشتم پا به عرصه وجود گذاشت، منتقل شد، به نقشبندیه معروف گشت.

khanqah-naqshbandi-shamsiyeh

ایشان فعالیّت خود را همچون مشایخ سلف صالح، بر اتباع سنّت و اجتناب از بدعت پایه گذاری کردند و در مدّت حیات شریفشان باعث اصلاح، هدایت و راهنمایی انسان های زیادی گردیدند. بعد از آن حضرت، اکثر خلفای ایشان در مناطق ماوراء النّهر به تبلیغ و تأیید طریقه عالیه نقشبندیه پرداختند و طریقه را گسترش دادند. تا اینکه این امانت گرانقدر براساس مقدّرات الهی به سرزمین هند منتقل شد. در این سرزمین، اعجوبه ­ای صاحب کمال پا به عرصه وجود گذاشت که خداوند تعالی وجود ذی جود ایشان را باعث خیر و برکت بشریّت قرار داد. ایشان قطب ­المحقّقین، شیخ احمد فاروقی سرهندی(رح) که مجدّد وقت و یکی از بزرگ ترین کسانی که در زمینه عرفان، تحقیقات و مکاشفات دارای درجه والایی است، بودند. آن حضرت احوالات طرق دیگر را نیز در ضمن نقشبندیه به سالکان می­ آموختند. از این زمان طریقه عالیه «نقشبندیه»، به «نقشبندیه مجدّدیه» مشهور شد.

پس از امام ربّانی(رح)، این راه و روش به وسیله خلفای بزرگوارشان ادامه یافت تا اینکه در زمان حاج الحرمین الشریفین، حضرت حاج دوست محمّد صاحب قندهاری(رح) که در منطقه درّه اسماعیل خان مشغول خدمت و دعوت و تبلیغ طریقه عالیه بودند، به نوعی این طریقه عالیه به وسیله ی بعضی خلفا به کشورهایی همچون جمهوری اسلامی ایران، پاکستان و افغانستان گسترش یافت. یکی از این خلفا و شخصیّت های بزرگ، حضرت مولانا امان الله صاحب(رح) است که پس از به پایان رساندن سیر و سلوک و رسیدن به مقام کمال، حضرت حاج دوست محمّد صاحب(رح) ایشان را اجازه تام دادند و با زبان درفشان خود فرمودند: الله تعالی وجود شما را آیه ­ای از آیه ­ها و رحمتی از رحمت های خود گردانیده که مانند آفتاب جهان تاب طلوع کرده است. امید به کرم الهی چنان است که همه ی عالم را منوّر خواهد ساخت و مخلوق بی شمار از اثر صحبت شما، رنگین خواهند شد.

نیز فرمودند: اگر در بالای قلّه ­ها ساکن شوید، ان شاء الله تعالی از برکت پیران کبار ما، در لنگر شما هیچ گاه فتوری نخواهد رسید. همچنین فرمودند: اگر روی توجّه خود به سوی سنگ خارا نمایید، همچون موم انگبین گداخته خواهد شد. نیز از فرمایشات ایشان است که: امید و توقّع به حق ـ سبحانه و تعالی ـ چنان است که طریقه پیران ما، همه ی عالم و عالمیان را بگیرد. پس از آن به ایشان فرمودند: به سوی خراسان بزرگ متوجّه شوید که بهره ی باطنی آن مردم از جانب خدا به شما محوّل شده است.

حضرت مولانا امان الله صاحب(رح) پس از وداع با پیر و مرشد خود، عازم آن منطقه شدند و حوزه فعالیّت ایشان کشورهای آسیای مرکزی، مانند جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان و ازبکستان بود. در مدّت حیات خویش شبانه روز به ترویج و تأیید طریقه عالیه پرداختند، تا اینکه این امانت به فرزند بزرگوارشان حضرت ولی الله صاحب(رح)، که از تربیت یافتگان محضر ایشان بود، رسید. آن بزرگوار مرکز فعالیّت خود را یکی از مناطق افغانستان به نام پرچمن انتخاب کردند. ایشان نیز مانند پدر بزرگوارشان به تبلیغ و ترویج طریقه عالیه پرداختند و در زمان حیات خویش، بعضی از فرزندان را به نیابت از خود به مناطق مختلف جهت تبلیغ و ترویج طریقه عالیه اعزام نمودند که از آن جمله می توان به سفر مهم حضرت مولانا غوث محمّد(رح) به جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان و تا نزدیکی بخارای شریف اشاره کرد که باعث ازدیاد یقین و اخلاص بیشتر مردم آن مناطق به طریقه عالیه گردید.

پس از وفات حضرت ولی الله صاحب(رح) در سال ۱۳۲۹ هـ­ . ق فرزند برومند و خلف صالح ایشان حضرت محمّد معصوم ولی(رح)، که همچون پدر و جدّ بزرگوارشان، مرشدی آگاه و دلسوز و دارای جاذبه ­ای قوی بودند، بر مسند ارشاد نشستند. چه بسیار کسانی که از معارف و انفاس مبارک ایشان بهره مند گردیدند و راه تزکیه و احسان را پیمودند. خانقاه ایشان همواره مرجع و ملجأ اقشار و اصناف مختلف مردم بود. درِ خانقاه به روی همه باز و هر کسی برای هر مطلب و نیازی که آمده بود، مورد اکرام و احترام و توجّه قرار می گرفت و در حالی که از توجّهات و نصایح و مواعظ و یاد الهی ـ که معمول مجالس بزرگان این طایفه علیّه است ـ منوّر گردیده بود، به دیار خویش رهسپار می شد.

همچنین حضرت محمّد معصوم ولی(رح) برادران بزرگوار خویش را به نیابت از خود به مناطق مختلف جهت ترویج طریقه عالیه می فرستادند. یکی از برادرانشان، حضرت محمّد قیّوم ولی(رح) است که با اجازه ی تام به ایران سفر کردند و در مناطق مختلف، مانند تربت ­جام، خواف، تایباد، سرخس، باخرز و ترکمن صحرا، مریدان بسیاری را به سلک نقشبندان داخل نمودند. ایشان در مدّت حیات اندک خود، خدمات بی نظیری جهت ترویج طریقت انجام دادند و با نفس گرم خود، بندگان خدا را از خمودی و افسردگی و دنیازدگی بیرون ­آوردند و از آنها انسان هایی با شوق و وجد و خدا طلب ساختند. به علّت خدمات صادقانه و زحمات بی دریغشان، بسیار مورد قبول برادر خویش بودند تا اینکه در سن ۴۵ سالگی رخت از جهان بر بستند؛ انّا لله و انّا الیه راجعون.

حضرت حاجی محمّد معصوم ولی(رح) در سال ۱۳۷۶ هـ­.ق به سوی دیار باقی شتافتند و فرزند رشید ایشان حضرت محمّدیوسف(رح) به جای ایشان بر مسند ارشاد نشستند. این حضرت نیز همچون مشایخ دیگر در وظیفه دعوتگری و تبلیغ روش بزرگان، بسیار کوشا و جدّی بودند و در همه حال به ارشاد و اصلاح مریدان می پرداختند و خلفا را نیز بر این امر خطیر، بسیار تأکید می نمودند. این بزرگوار پس از پنج سال عهده داری مسئولیت ارشاد در سال ۱۳۸۱ هـ.ق از دنیا رحلت فرمودند و حضرت شمس الحق(رح) عهده دار مسند ارشاد گردیدند.

در زمان حضرت شمس الحق(رح) نیز کار ارشاد و دعوت الی الله و خدمت به بندگان خدا ادامه یافت. فطرت پاک آن حضرت از سویی و تربیت کامل مرشد گرامی حضرت حاجی محمّد معصوم ولی(رح) از سوی دیگر از این بزرگوار، انسانی کامل ساخت. ایشان سیّدی از سادات حسینی بودند که به طریقه عالیه نقشبندیه دعوت و تبلیغ می­ فرمودند؛ وظایف خود را در مقابل خالق خود لحظه ای از یاد نمی بردند و درباره مخلوق خدا غمخوار و دلسوز بودند. ایشان وارث شایسته ­ای برای داعیان و عارفان بزرگ و منبعی از فیض و رحمت لایزال خداوندی و کوهی از استقامت و صدق بودند و در مدّت مسئولیّت خود عدّه ی زیادی را از میان کشورهای افغانستان، جمهوری اسلامی ایران و پاکستان و اقوام مختلف مانند: ترکمن، فارس، بلوچ و دیگر طوایف به طریقه نقشبندیه داخل نمودند که هر یک از آنها خود به دعوتگری بزرگ تبدیل شدند. ایشان با بسیاری از مشایخین وقت خود ملاقات و گفت و گو داشتند و برای علما، احترام بسیاری قائل بودند و به بیشتر طلبه های حوزه های دینی از نظر مهیّا ساختن امکانات خدمت می نمودند.

در زمان حیات ایشان، خدمات بی نظیری برای ترویج طریقه عالیه نقشبندیه انجام گرفت. ایشان با کوشش و تلاش فراوان در آن دوران پر فتنه، همچون مجدّدی تأیید دین نمودند؛ از این رو، می بینیم که در بعضی مطالب نقشبندیه شمسیه، به مسئولیّت خطیر و مقام والای ایشان اشاره شده است:

آفتاب دین و ملّت حضرت شمس ­الحق است

شاهباز اندر طریقت حضرت شمس ­الحق است

در یکی از سفرهایی که در سال ۱۳۴۶هـ . ش به ایران داشتند، به تجدید چاپ کتاب جامع السّلوک با افزودن برخی ضمائم اقدام کردند که هم اکنون نسخه هایی از آن در کتابخانه های شخصی خاندان و مریدانشان موجود است.

جاذبه ی معنوی آن بزرگوار، مردم را پروانه وار به گردشان جمع می کرد و هر یک به فراخور استعداد خویش از دریای پر فیض و برکت مواعظ و توجّهاتش بهره می برد. متأسفانه آن عارف نامی در سال ۱۳۵۸ هـ . ش به وسیله ی دولت کمونیستی دست نشانده ی شوروی سابق دستگیر شدند و تاکنون مفقودالاثر می باشند.

بعد از حضرت شمس الحق(رح) بنا بر وصیّت وی، برادرش حضرت محمّد مظهر مجدّدی(رح) عهده دار مسئولیّت ارشاد مریدان گردیدند. دوره ی ارشاد آن حضرت(رح) همراه با مشکلات جهاد و هجرت بود. پس از دستگیری حضرت شمس ­الحق(رح) و اشغال افغانستان به وسیله ی نیروهای شوروی، مصلحت بر این دیده شد که به کشور جمهوری اسلامی ایران هجرت کنند و در جوار حضرت امام رضا(رح) مسکن گزینند.

آن حضرت(رح) در اسفند ماه ۱۳۷۶ هـ.ش دار فانی را وداع گفتند و مریدان و محبّانشان را داغ دار کردند. حقیقتاً ارتحال او که مرشدی دلسوز، عارفی آگاه و کوهی از استقامت بود، برای نزدیکان و مریدانشان بسیار تکان دهنده بود. سپس خلفا و مریدان طبق امر و اشاره حضرت حاج شمس الحق(رح) با فرزندشان حضرت سیّد عبدالله نقشبندی مجدّدی دامت برکاته بیعت کردند.

الحمدلله ایشان خلف رشید نیاکانشان می باشند و در این مسیر موفّق بوده اند و هر روز بر رونق خانقاه افزوده گردیده است و کار ارشاد الی الله و خدمت به بندگان خدا همچنان ادامه دارد. همچنین در این دوره به همّت و سعی حضرت ایشان، کتاب های عرفانی بسیاری ترجمه و چاپ گردید که در نوع خود و در این زمانه پر فساد، به حق خدمتی عظیم که دارای ارزش معنوی والاست، انجام شد.

پس به هر دوری ولی ­ای قائم است           تا قیامت آزمایش دائم است

این خلاصه ای از پیشینه خانقاه نقشبندیه شمسیه پرچمنی می باشد که چون بر مبنای طریقت مشهور نقشبندی است، به نام «نقشبندیه» و برای متمایز شدن از سایر خانقاه های نقشبندیه، به نقشبندیه «شمسیه» (مأخوذ از اسم حضرت شمس الحق نقشبندی مجدّدی ـ رحمه الله علیه ـ) نام گذاری گردیده است.

در اینجا متن اجازه و خلافت مطلق که جناب حضرت پیر دستگیر، حاج الحرمین، حضرت حاج دوست محمّد صاحب(رح) به حضرت مولانا امان الله صاحب(رح) دادند، تیمّنًا و تبرّکًا بیان می­ کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم

هُوَ اللهُ الَّذِیْ لَا اِلَهَ اِلَّا هُوَ نَحْمَدُهُ وَ نُصَلِّیْ عَلَی نَبِیِّهِ وَ نُسَلِّمُ وَ عَلَی آلِهِ الْکِرَامِ اَمَّا بَعْدُ فَیَقُوْلُ الْعَبْدُ الْفَقِیْرُ اللَّاشَیْءُ دوسـت محمّد نقشبندی احمدی کَانَ اللهُ لَهُ عِوَضًا عَنْ کُلِّ شَیْءٍ اِنَّ الْاَخَ الصَّـالِحَ مُلَّا اَمَانُ اللهِ صَاحِبْ سَلَّمَـهُ اللهُ تَعـَالَی عَنِ الْآفَاتِ الظَّاهِرِیَّهِ وَ الْبَاطِنِیَّهِ لَمَّـا اَخَذَ الطَّـرِیْقَهَ النَّقْشْبَنْدِیَّهَ مِـنْ هَذَا الْمِسْکِیْنِ حَصَلَ لَـهُ فَوَائِدُ وَ وَصَلَ اِلَی کَمَالَاتِ الطَّرِیْقَهِ الْاَحْمَدِیَّهِ، ثُمَّ تَوَجَّهْـتُ اِلَیْهِ فِی الطَّرِیْقَهِ الْقَادِرِیَّهِ وَ الْجِشْتِیَّهِ وَ السُّهْرِوَرْدِیَّـهِ وَ الْکُبْرَوِیَّـهِ وَ الْمَدَارِیَّهِ وَ الْقَلَنْدَرِیَّهِ وَ الْقُشَیْرِیَّهِ وَ الْبَهَائِیَّهِ وَ الْفِرْدَوْسِیَّهِ وَ الطَّیْفُوْرِیَّهِ الشَّامِیَّهِ وَ الطَّـارِیَّهِ وَ الطَّیْفُوْرِیَّهِ الْبَسْطَامِیَّـهِ وَ الرَّفَاعِیَّـهِ وَ الْهَمَـدَانِیَّهِ وَ الشَّــاذِلِیَّهِ وَ الْوَفَائِیَّهِ وَ الْمَدَنِیَّهِ وَ الْخَوَاطِـرِیَّهِ وَ الْخِلْوَتِیَّهِ وَ الطَّالِبِیَّـهِ والْخَاتَمِیَّهِ وَ الْغرَابِیَّهِ وَالْاُوَیْسِیَّهِ وَ الرِّزْقِیَّهِ وَ الرَّاشِدِیَّهِ وَ الْبَکْرِیَّـهِ وَ الْجَزُوْلِیَّـهِ وَ الْمَهْدِیَّهِ وَالسُّهَیْلِیَّهِ وَ الْحَلَّاجِیَّهِ وَ الشِّعْبِیَّهِ وَ الصِّدِّیْقِیَّهِ وَ الْکَاذِرُوْنِیَّهِ وَ الْمُحَمَّدِیَّهِ وَ الْاَحْمَدِیَّهِ فَاَجَزْتُ لَـهُ اِجَازَهً مُطْلَقَـهً بَعْدَ الْاِسْتِخَـارَهِ وَ حُصُوْلِ الْاِذْنِ مِنَ اللهِ تَعَـالَی لِاِرْشَادِ الطُّلَّابِ وَ اِلْقَاءِ السَّکِیْنَهِ وَ الْحُـضُوْرِ فِیْ قُـلُوْبِ الْاَحْبَابِ وَ اَخْذِ الْبَیْعَهِ الْمَسْنُونَهِ مِنْ طَالِبِــی الطُّـرُقِ الْمَذْکُوْرَهِ، فَهُوَ خَلِیْفَتِیْ وَ یَدُهُ کَیَدِیْ فَطُـوْبَی لِمَنِ اقْتَدَی بِهِ؛

قَـالَ اللهُ تَعَالَی«اِنَّ الَّذِینَ یُبَایِعُونَکَ اِنَّمَا یُبَایِعُونَ اللهَ یَدُ اللهِ فَوقَ اَیدِیهِم» لِکُلِّ الطُّـرُقَاتِ الْمَـذْکُـوْرَهِ مَـعْلُوْمَاتٌ فِـیْ ضِمْنِ الطَّـرِیْقَـهِ النَّقْشْبَنْدِیـَّهِ کَمَـا هُوَ الْمَـذْکُوْرُ فِـیْ مَکْتُوْبَاتِ الْاِمَـامِ الْاَجَـلِّ الْمُجَدِّدِ لِلْاَلْفِ الثَّانِیْ نَاقِلًا عَنِ الْمَشَائِـخِ الْکِبَـارِ حَاضِرًا فِـیْ وَاقِعَاتِ الْحَضَـرَاتِ النَّقْشْبَنْدِیَّهِ وَ الْقَـادِرِیَّهِ وَ الْجِشْتِیَّـهِ وَ السُّهْرِوَرْدِیَّهِ وَ غَیْرِ هِمْ مِنْ جَـمِیْعِ مَشَائِخِ هَـذِهِ الطُّرُقَاتِ، اَنَّ التَّرْبِیَهَ وَ تَحْصِیْلَ الْکَمَالَاتِ اَجَازَ لَـهُ وَ رَخَّصَـهُ فِی الْاِرْشَادِ وَ قُبِلَتِ الْجَـمِیْعُ بِالْاِذْعَانِ فِیْ ضِمْنِ النَّقْشْبَنْدِیَّهِ کَمَا هُـوَ دَأْبُ هَذِهِ اِلَی یَوْمِنَـا. وَ الْمَسْؤُوْلُ مِنَ اللهِ تَعَالَی اَنْ یَعْصِمَـهُ عَمَّا لَایَلِیْقُ وَ یَحْفَظَـهُ عَمَّـا لَا یَنْفَـعُ وَ اسْتِقَامَتُـهُ عَلَی مُتَابَعَهِ سَیِّدِ الْمُـرْسَلِیْـنَ آمِیْنَ آمِیْنَ آمِیْنَ یَارَبَّ الْعَالَمِیْنَ.

Spread the love

51 دیدگاه دربارهٔ «خانقاه نقشبندیه مجددیه شمسیه پرچمنی (ثابت)»

 1. السلام علیکم و رحمه و برکاته
  من در چند سال پیش خیلی بی احترامی به این طایفه علیه می کردم و توهین های فراوانی انجام دادم ولی بعد از شناخت این طایفه مبارک، از کرده ها و گفته های خود پشیمانم و نادم. امیدوارم در حقم دعاگو باشید و از پیر زمان حضرت سیدعبدالله نقشبندی مجددی بخواهید در حقم دعا نمایند.
  با تشکر از سایت ساده و قشنگ و مفیدتون.

  پاسخ
 2. سلام علیکم

  اگر امکان دارد از زمانی که پیران نقشبندیه شمسیه در ایران فعالیت خود را شروع کرده اند مطلب تهیه کنید منتظر هستم

  پاسخ
 3. سلام علیکم مطلب خانقاه نقشبندیه را خواندم واقعا که این بزرگواران وارثان واقعی پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم ومخاطب برحق والراسخون فی العلم هستند که سینه به سینه این علم شریعت وطریقت ظاهر وباطن شریعت را از هم دریافت کرده اند. اتباع از این بزرگوان اتباع از شارع مقدس اسلام خواهد بود . پس دوستانی که منکرند به ایشان مخلص ، ومخلصین گرامی مرید ، ومریدان عزیز متبعین واقعی که به اتباع این بزرگان به حقیقت طریقت و شریعت ره یاب شوند. خداوند ما وشما را پیروان واقعی این مردان آسمانی بگرداند.

  پاسخ
 4. باعرض سلام ، ادب واحترام به شما دوستان عزیز وزحمتکش

  مطلبی که در باره ی خانقاه حضرات نقشبندیه در وبسایت گذاشته اید مرا به فکر فرو برد که چگونه این بزرگواران این علم ظاهر و باطن را زنجیر وار از حضرت پیامبر صلی الله علیه وسلم تا این دم ازاساتید به شاگردان واز مرادان به مریدین نسل به نسل رسیده وهمچنان از زلالیو پاکی آن پا بر جاست خداوند این بزرگواران را از آفات ارضی وسمائی حفظ کرده ودرامان نگهدارد.

  پاسخ
 5. سلام علیکم و رحمه الله و برکاته ؛مطالب سایت شما را دیدم ، بسیار مطالب خوب آموزنده و کامل در هر زمینه ای موجود بود، ولی متاسفانه از مسائل عقیده که از اهم مهمات است مطلبی یافت نشد .و ای کاش در این زمینه نیز مطلب تهیه می کردید ،بسیار مفید واقع می شد . بخصوص در این زمانه که عقایده فاسده به وسیله سود، جویان به جوانان ما از طریق کتب ، مجالس ، شبکه های خارجی و اجتماعی در دنیای مجازی ذهن و فکر جوانان را هدف قرار داده تابتوانند به هر وسیله ممکن عقیده ی فاسده ی خود راتزریق کنند . ان شا الله که در این زمینه گفته ی این کمینه و خیرخواه را از یاد نبرید و فرشته ی نجات جوانان ازین باطلاقی باشد که به آنان پهن کرده اند.خداوند سعادتمندی دارین را به ما وشما عنایت کنند.گستاخی و جسارت این احقر رامعاف کرده و دعا گو باشید.

  پاسخ
  • سلام علیکم
   ازینکه به نظر من احترام قائل شدید و عقیده را در سایتتون گذاشتید سپاس گذارم

   پاسخ
 6. سلام مطلب خانقاه را خواندم خیلی جالب بود هزار وچهار صد سال واندی علم عرفان وتصوف وعلم ظاهر همه و همه را این بزرگواران نسل به نسل حفظ کرده اند خداوند به این بزرگ مردان جزای غازیان وصائمان و قائمان نصیب کند به شما نیز به طفیل ایشان عطا فرماید

  پاسخ
 7. سلام علیکم با تشکر از شما لطفا مطالبی هم از حضرت حاج الحرمین شاه شمس الحق جان و حضرت صاحب جان در سایت بگذارید خدا خیرتان دهد

  پاسخ
 8. سلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

  در حال جستجو در اینترنت برای یافتن مطالب و موضوعات مذهبی وعرفانی بود تا اینکه وبسایت شما را دیدم واقعا وبسایت خوب وعالیی دارید ومطالب را کامل و دقیق و بررسی شده گذاشتیدمخصوصا موضوع خانقاه که جذاب ومفید بوداین بزرگ مردان تاریخ علم وعرفان نقشبندیه چه زحماتی را که تحمل نکرده اند هزار واندی سال این شریعت غرای مصطفوی را سینه به سینه ونسل به نسل حفظ ونگهداری کرده اند خداوند ما وشما را از انوار وفیوضات آن بزرگواران محروم نگرداند وپیروان راستین این راد مران عرصه علم وتقوا تزکیه واحسان قرار دهد وشما توفیق دهد تا ازین بزرگواران مطلب تهیه ودر دسترس علاقه مندان قرار دهید جزاک الله

  پاسخ
 9. السلام علیکم و رحمه الله. خسته نباشید. سایت خوبی رو جفت و جور کردید. فقط خواسته ای داشتم اونم این بود که اگه میشه مسائل عقیده ای رو هم بگذارید. عقیده ما و شما که سالمه. سلفی ها و وهابی ها که عقایدشونو بدون ترس می گذارند، چرا ما که عقایدمان سالم است نمی گذاریم. از شما می خواستم تا با جسارت که دارید مطالب عقیده را بیان کنیم، نیازی هم نیست تا جواب ایرادگیران را هم بدهیم. می گوییم این عقیده ماست. استدلالی هم نمی آوریم چون:
  پای استدلالیان چوبی بود
  پای چوبین سخت بی تمکین بود

  ببخشید که مزاحم شدم ولی گفتم هم خسته نباشیدی عرض کنم و نظری داده باشم تا سایتتان پیشرفت کند.
  ماه مبارک شعبان نیز می باشد، از محضر بزرگواران التماس دعای خیر دارم.
  اللهم بارک لنا رجب و شعبان و بلغنا رمضان

  پاسخ
 10. سلام علیکم

  واقعا بزرگان دین زحمات فروانی کشیده تا این راه و روش صحیح و سالم وبدون کم و زیاد به ما رسیده ما نیز باید مثل سلف این امانت را به خلف برسانیم واز طعن وبدگویی شخص بد خواه سستی و تزلزل به خود را ندهیم

  جزاک الله

  پاسخ
 11. سلام علیکم

  بنده از کسانی هستم که از روزهای اول وبلاک وسایت تون همراه تان بودم و هستم و از مطالب زیبا وپر محتوایتان استفاده کردم قبلا هر از چند گاهی زندگی نامه ی بزرگان دین اولیا الله ومسند نشینان این طریقه رامی گذاشتید ولی چند وقتیه ازین مطالب خبری نیست ان شا الله که از روایت عند ذکر الصالحین تنزل الرحمه الهام گرفته و سخنان بزرگان زندگی نامه آن عزیزان را در سایت تون قرار دهید تا الگویی باشد برای جوانان امروزی!!!

  به امید توفیقات روز افرون شما دوستان نایاب

  پاسخ
 12. بنده جدیدآ به این طریقه آشنا شدم در مورد اثبات این مسائل قرآن و حدیث چیزی گفته است در جستجو که من کردم پیدا نکردم

  پاسخ
  • السلام علیکم. در اثبات طریقه و راه و روش مطالب بسیاری وجود دارد که بیانش در اینجا مقدور نمی باشد. از شما خواهشنمدیم با دانلود کتب ما از قسمت دانلود کتاب و مطالعه مطالب اثبات طریقه را یافت نمایید. موفق و موید باشید

   پاسخ
 13. سلام علیکم
  مطلب خوبی بیان کردین ومبین راه وروش اصیلی هستید مستدام وپاینده باشید
  جزاکم الله

  پاسخ
  • السلام علیکم جمیعا مطالب در خصوص عرفان وطریقه مبارک نقشبندیه بسیار نیکو وزیباست ازهمه خادمین این طریقه مبارک تشکر و قدردانی می نمایم خدایا همه ما را در این راه مبارک ثابت قدم بفرما. امین. حقیر مراد ربانی

   پاسخ
 14. جزاکم الله خیرا بسیار زیبا بود خداوند پاک راه شما را مستدام
  بگرداند و سایه پر برکت حضرت صاحب مرشد کامل سیدنا حاج
  سید عبدالله نقشبندی مجددی حفظه الله دامت برکاته را بر سرمان حفظ نماید آمین ممنون از زحمات بی دریغ شما التماس دعا

  پاسخ
 15. جزاکم الله خیرا بسیار زیبا بود خداوند پاک راه شما را مستدام
  بگرداند و سایه پر برکت حضرت صاحب مرشد کامل سیدنا حاج
  سید عبدالله نقشبندی مجددی حفظه الله دامت برکاته را بر سرمان حفظ نماید آمین ممنون از زحمات بی دریغ شما التماس دعا

  پاسخ
 16. با عرض سلام خدمت شما بزرگواران
  مطالب بسیار عالی بودند
  از شما خواهشمندم مطالبی در ارتباط با شناخت دین اسلام و پیامبر بزرگوارمان ( ص) در سایت قرار دهید تا با شناخت بیشتری از دینمان بتوانیم واجبات انرا بسیار بهتر انجام دهیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

<